Šperky s perlami mají nevšední kouzlo

Perly jsou lesklé, jemné, kulaté a vzácné předměty, které vás nadchnou na první pohled. Perly mají hluboký význam, přičemž symbolizují čistotu, rovnováhu a moudrost. Jaký je jejich původ? Proč mají uklidňující účinky? V následujících řádcích se o nich dozvíte více zajímavých informací.

Jaký je duchovní význam perel?

Pokud vás nadchnou náušnice s perlou, rozhodně neprohloupíte. Perla jako taková symbolizuje hned několik věcí.

Bohatství a štěstí. Zářivě bílé drahokamy byly vždy vzácné a v minulosti se potápěči odvážně vydávali do vln, aby našli ústřice, které ukrývaly vytoužené perly. Potápěči je někdy hledali celé roky bez úspěchu, a proto jejich nález znamená štěstí.

V minulosti navíc byly perly tak vzácné, že je nosila jen královská rodina. Někteří členové královské rodiny nosili falešné perly, protože ani oni nemohli získat dostatek drahokamů, jimiž by ozdobili jejich šperky a koruny. Proto je nošení perel známkou bohatství a společenského postavení.

Láska a náklonnost. Starověké kultury vidí v perlách různé významy a označují je jako symbol lásky. Řekové totiž věřili, že perly jsou boží slzy a jejich nošení ve svatební den zabrání slzám.

Protože jsou perly bílé, odedávna symbolizují čistotu, ryzí lásku a plodnost. To je jeden z důvodů, proč jsou perlové náhrdelníky a náušnice u nevěst tak oblíbené.

Investujte do šperku s perlami

Perly jsou symbolem moudrosti, štěstí, čistoty a lásky. Stejně jako ostatní drahé kameny a krystaly obsahují mocnou energii a schopnosti. Proto někteří věří, že perly mají moc léčit tělo, mysl i duši.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde můžete koupit takové šperky, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Tiniana. V nabídce najdete vše od náušnic až po náhrdelníky. Samozřejmě se podívejte i na perlové sety.

Publikováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lucie Kameraštíková