Dětský pokoj má být funkční a bezpečný

Čekáte přírůstek do rodiny? Děláte si seznam, co všechno je nutné nakoupit do dětské výbavičky? Uvažujete, jak přestavět byt, aby vyhovoval nárokům pro vaše pohodlí a komfort malého tvorečka? Ano, příchod dítěte je změna, která si zaslouží inovace interiéru i rozdělení rolí v rodině. Nezůstane „kámen na kameni“.

Z manželky je najednou i máma, která bude už navždy své dítko chránit a opečovávat. Z manžela je otec, jehož úkolem bude v prvních letech rodinu finančně zabezpečit a zároveň se stát psychickou oporou všech. Přijdou totiž i dny, které nebudou zalité sluncem. Dítěti porostou zuby, nastanou první nemoci, bolístky, teploty. I na tyhle náročné chvíle, které jsou ruku v ruce s pláčem a nevyspáním, je třeba se připravit. Ideálním řešením, je zbudovat pro mrňouska dětský pokoj a tatínkovi pak hostinský pokoj, nebo přinejmenším relax kout, v němž nebude rušen.

​Proč do dětského pokoje nábytek na míru?

Tatínci se spokojí s gaučem a zavřenými dveřmi. Požadavky na miminkovské zázemí jsou ale poněkud o poznání náročnější. Dětský pokoj je totiž sám o sobě „svět ve světě“. Prostor žije svým životem. Plní ho hračky, postupem času i chaotický nepořádek, který se maminky snaží stůj co stůj zcivilizovat, ale jde o úkol prakticky beznadějně marný. Dětský pokoj musí být zejména funkční a bezpečný. Tomu napomůže nábytek vyrobený na míru.

Nábytek do dětského pokoje, vyrobený podle zadání a vašich prostorových možností, nabízí fachmani z truhlářství Praha. Jedná se o odbornou společnost Truhlářství Marek, která je na trhu více než třicet let. Od počátku se zaměřuje výhradně na výrobu nábytku na zakázku a preferuje osobitý přístup. Samozřejmostí jsou kompletní dodávky až do domu. Návrhy, zaměření i doprava je po Praze až do třiceti kilometrů zdarma. Na veškeré výrobky je poskytována záruka 36 měsíců.


​Co nesmí v pokojíčku chybět?

Nábytek do dětského pokoje by měl obsahovat kvalitní a stabilní postýlku, postupem času vyměněnou za postel, chybět nemůže přebalovací, posléze psací stůl, police na hračky a šatní skříň. Vše by mělo odpovídat normám ČSN a hlavně prostorovým nárokům batolete, jehož manipulativní prostor je hlavně na podlaze.

Odborníci z truhlářství Marek vám rádi zpracují 3D návrh dětského pokoje spolu s finanční kalkulací. Součástí návrhu jistě budou i vestavěné skříně na míru, které jsou vhodné na uskladnění šatstva i hraček. Vestavěné skříně budou zaměřeny a zabudovány na určeném místě. Truhlářství Marek zajistí i dopravu. Vy se již nemusíte o nic víc starat a nezbývá vám, než se začít těšit.

Publikováno: 27. 07. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lenka Krajská