V garsonce to s plačícím miminkem nevytrhnete

Jsem těhotná! Radostná zpráva pro většinu žen. Příchod nového života je vždy spojen s velkým očekáváním, nadšením, ale možná i malými obavami (jak se vše zvládne). Hlavní téma hovorů vždy skončí na bázi – co teď a co potom? A kde budeme s miminkem bydlet?

Většina mladých lidí po škole nebo na začátku kariéry žije v pronajatých bytech. Je to praktické a nezávazné. Člověk se stěhuje podle potřeb zaměstnavatelů nebo milostných vztahů. V době, kdy už je na cestě dítě, se ale vše zásadně mění. Budoucí rodina by si měla ujasnit, kde se usadí a stanoví si jasné požadavky, jak by měl jejich nový domov vypadat.

​Aby se měli rodiče kde vyspat

Je dobré si uvědomit, že v garsonce to s plačícím miminkem nevytrhnete! I rodiče, respektive pracující otec, který se na pár příštích let stane živitelem rodiny, se musí někdy vyspat. Pro začátek „hnízdění“ s jedním dítětem je tak ideální nejméně dvoupokojový byt. S dvěma a více děti by se rodina neměla spokojit s méně než třípokojovým bytem. V ideálním případě se zahradou, terasou nebo balkonem.

Vhodný byt pro rodinu na Praze 5 představuje rezidenční projekt Vilapark Klamovka. Vilapark patří mezi unikátní projekty svého druhu v Česku. Nachází se totiž v rozsáhlém parku s dostatkem zeleně pro všechny obyvatele. Rezidenci tvoří dva druhy bydlení. První čtyři domy na severní straně pozemku disponují asymetrickými balkony a výhledem do veřejného parku. Najdete zde především individuální velkoměstské byty s maximem soukromí.

​Bezpečný prostor pro malé děti

Na jižní straně rezidence se nachází domy pavilonového typu, které jsou orientovány do soukromé zahrady. To je výhodné zejména pro rodiny s dětmi, neboť si zde mohou děti bezpečně hrát, nehrozí, že by je přejelo auto nebo by se dostaly v nestřeženém okamžiku do kontaktu s cizími lidmi. Pozemky, přiléhající k jednotlivým budovám, poskytují dostatečný a útulný venkovní prostor, který je vhodný pro hry s dětmi, sportovní vyžití nebo piknik s přáteli.

Rezidence Vilapark Klamovka bude zkolaudována ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Čas k nastěhování je naplánován na první čtvrtletí roku 2024. Vybrat si, zarezervovat a koupit vysněný byt jako budoucí domov můžete právě teď z pohodlí domova. Stačí využít interaktivní vizualizaci, kde si lze jednotlivé jednotky prohlédnout a na jeden klik změnit svůj život k lepšímu.

Publikováno: 02. 08. 2023 / Aktualizováno: 14. 11. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Lenka Krajská