Jak naložit s dědictvím?

Ať se nám to líbí nebo ne, smrt je součástí našich životů. Dřív nebo později se dotkne každé rodiny, kde se kromě ztráty milované osoby musí řešit i úprava majetkových poměrů. Každý člověk obvykle vlastní nějaký majetek, který po skonu podléhá dědickému řízení. Do popředí zájmu se dostává dědictví nemovitostí. Cenu domu nebo bytu po rodičích již není nutné nechat odhadnout soudním znalcem, nicméně odhadní cena nemovitostí bude notáře určitě zajímat. Uvedená částka totiž poslouží nejen k výpočtu případného vyplacení podílu některého z dědiců, pokud jich je více, ale také k vyměření odměny notáře podle příslušné vyhlášky. Odhadní cenu nemovitosti vám může zajistit realitní kancelář.

Realitka je expertem na byrokracii

Realitní makléř má výhodu znalosti trhu. Odhad nemovitosti při dědickém řízení se tak bude odvíjet podle přesnějších dat, vycházejících z reálných cen, což je zároveň výhodnější, pokud se dědic rozhodne nemovitost v brzké době prodat. Myslet je totiž třeba i na daň z příjmu, která se odvádí Finančnímu úřadu a vypočítává se z rozdílu odhadem stanovené ceny pro účely dědického řízení a cenou, za kterou nemovitost prodáte. V praxi to znamená, že pokud nemovitost prodáte za stejnou nebo obdobnou cenu, jako je cena odhadní, zaplatíte sice něco víc odhadci, ale výrazně ušetříte na daních. Konkrétní příklady úspory rádi osobně vysvětlí realitní makléři. V případě prodeje realitní kancelář pomůže najít kupce a zděděný dům, či byt připravit k prodeji z hlediska propagace.

Jak na to?

Postup při prodeji nemovitosti je následující. Realitní kancelář osloví potenciální kupce, vytvoří kvalitní prezentaci, zhotoví homestaging, zrealizuje fyzické prohlídky se zájemci a ve finále zajistí veškerou agendu, předání nemovitosti, nevyjímaje přepisy na katastru a energií. Z prodejce tak šmahem spadnou veškeré povinnosti a může se s čistou hlavou těšit z nabytých peněz. Unicareal je vybudována na pevných základech a stabilním týmu lidí, kteří jsou odborníky ve svém oboru. Na trhu úspěšně funguje více než 10 let. Unicareal s.r.o. Roubalova 455/4 Brno-střed-Stránice 602 00 Tel: 541 211 876 Email: info@unicareal.cz https://www.unicareal.cz/

Publikováno: 21. 04. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lucie Kameraštíková