Jak se chránit před koronavirem a kde zakoupit kvalitní antibakteriální roušky?

Informovanost a společná prevence jsou nejúčinnějšími nástroji ochrany před onemocněním COVID 19. Článek jsme pro vás připravili společně se specializovaným prodejcem kvalitních ochranných prostředků Rouskoshop.cz. V e-shopu zakoupíte luxusní roušky s aktivním nano stříbrem i respirátory ffp2 pro dospělé i děti,

Projevy onemocnění

COVID-19 má širokou škálu projevů onemocnění dýchacích cest: - od mírných (kašel, zvýšená teplota), - přes závažné (vysoká horečka, dusivý kašel, průjem, bolesti svalů), - až po těžký zápal plic a selhání ledvin, které se mohou končit smrtí. · Ve většině případů je průběh onemocnění jen mírný. · Těžkým průběhem onemocnění jsou nejvíce ohroženi starší lidé (65+), lidé s přidruženými chronickými chorobami a s oslabenou imunitou.

Doporučení aneb Jak přistupovat k prevenci

Důsledné dodržování osobní hygieny: - pravidelné mytí rukou mýdlem a tekoucí vodou po dobu minimálně 20 sekund nebo dezinfekčním gelem, - zakrývat si ústa a nos při kašlání a kýchání, - nekýchat do dlaní, ale do loketního ohybu nebo do papírového kapesníku, - použitou kapesník ihned vyhodit do uzavřené odpadové nádoby, - čištění dotykových povrchů - kliky, mobily, stůl, ... - nošení roušky nebo respirátoru.

Důležité upozornění

Ne každé onemocnění s kašlem, horečkou, ztíženým dýcháním, bolestí svalů a kloubů je automaticky COVID 19. Pokud jste nebyli v kontaktu s nakaženými osobami, a máte výše zmíněné příznaky, jde s velkou pravděpodobností o jiné akutní respirační onemocnění nebo chřipku.

Publikováno: 08. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Lucie Kameraštíková