Radost z kytarového umění nejen během vánočních svátků

Atmosféra je prostě nádherná, čtyřiadvacátý prosinec je dnem, který baví všechny generace a snad se ani nenajde nikdo, kdo by se na něj netěšil. Nejen kvůli dárkům, ale také pro koledy, díky nimž zjihne i přísný generál. Pokud si rádi zazpíváte a je vám celkem jedno, kdo poslouchá, jsou vánoční hity tím pravým ořechovým. Už jen kvůli své nenáročnosti, díky nimž je zvládnou i děti nebo ti, jimž nebylo shůry dáno mnoho hudebního nadání. Ale pokud talent máte, proč jej v sobě potlačovat?

Přemoci lenost a naučit se hrát…

Rozvíjet své talenty, mít radost z objevování nových věcí. Přesně to je motorem, sluncem každého přirozeně zvědavého člověka, který neustrnul v duševním vývoji. Koledy na kytaru jsou pak jen dalším ze stupňů, co si ještě zbývá vyzkoušet. Rolničky, Vánoce, Vánoce, ale i spoustu dalších hitů. Jen málokdo odolá v rodinném kruhu atmosféře a pokušení z toho otevřít své srdce a zazpívat si pár pěkných melodií, které dělají vánoční svátky zase o něco hezčí. Chtějí vaše ratolesti zkusit nějaký hudební nástroj? Pokud je flétna příliš fádní a s klarinetem nechtějí nic mít, je namístě zkusit strunný nástroj číslo jedna. Další Hendrix z nich být určitě nemusí, důležité spíš je, že budou mít svůj koníček. Hudba je zabaví na víkendová odpoledne, kdy nebudou mít čas na lelkování a z něj pocházející lumpárny. Dětská kytara je hlavně o radosti, ne strachu ze zkoušek a cvičení, co vážně nikoho nebaví…

Vyzkoušejte si to také, nejen o Vánocích

Počká na vás, až budete mít čas. Můžete si ji užít každý víkend, po večerech, ve volných chvilkách, co v životě přijdou vždycky neočekávaně a jsou o to sladší. Škola kytary nabízí možnost učení se odkudkoliv, bez nutnosti chodit do reálných školních lavic a zažívat nějaký stres. Jen vzít kytaru do ruky a sledovat interaktivní videa, s nimiž si zlepšíte techniku po malých krůčcích.

Publikováno: 06. 12. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Lucie Kameraštíková