Pro dobrou kávu nemusíte jen do kavárny!

Kávato není jen espresso! Existuje řada dalších káv, které si navíc bez problémů pořídíte i doma. Káva. Vynikající černý nápoj připravený z namletých kávových zrnek, bez něhož si spousta lidí nedokáže představit začátek dne. S chutí si ji ale dáváme i po dobrém obědě.

Jedině čerstvě upražená

Základem je kvalitní základní surovina, tedy káva jako taková. To znamená čerstvě upražená. Tu nenakupujte v supermarketu, nýbrž ve specializovaných obchodech či rovnou v pražírně. Tu poznáte už z dálky – podle vůně, která se z ní line. Vůně čerstvě upražené kávy.

Nakupujte kávu online

Nebo si čerstvě upraženou kávu můžete koupit online. Některé pražírny fungují i online. V nabídce e-shopu pražírny Káva Monro jsou k sehnání kávy z celého světa. Od té australské až po zimbabwskouZimbabwskou. Ochutnat můžete kávu ekvádorskou, keňskou, etiopskou, kolumbijskou, peruánskou i myanmarskou. A spoustu dalších. Jaká je nejlepší? Záleží na vašich preferencích.

Jaká je nejlepší?

Kávoví fajnšmekři nedají dopustit na keňskou arabiku s vyváženou kyselou chutí ovoce a bobulí, citrusů a ostružin. Za ochutnání stojí i jihoamerické kávy. Výrazná a lehce hořkosladká s čokoládovou příchutí a nízkou kyselostí je třeba ekvádorská káva. Nejlepší je však prý ta brazilská, kterou u nás velice proslavil film Kulový blesk. Sametová a s lahodnou chutí snoubící v sobě chuť kakaa a vlašských ořechů, kterou podtrhuje chuť meruňky a medu.

Nejprodávanější

Zákazníci pražírny Káva Monro ale mají jasno. Jejich favority momentálně jsou dominikánská káva Jarabacoa Altrua, ekvádorská Altrua Ep Fairtrade a papuánská Sigri. Nevíte, jakou kávu vybrat? Tak zvolte arabiku měsíce, kterou v okamžik psaní tohoto článku byla guatemalská Finca El Platanar. Určitě bude vynikající.

Zrnková, nebo namletá?

Koupit si ji můžete zrnkovou, nebo nemletou. Máte obavy o její čerstvost? Ty nejsou na místě. V Kávě Monro kávy melou těsně před odesláním. Vaše mletá káva do pákového kávovaru, džezvy či french pressu vám tak dorazí čerstvá. Budete-li ji správně skladovat, vydrží vám až po dobu tří měsíců. Tak dobrou chuť!

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lucie Kameraštíková