Praktické tipy, jak si během parného léta udržet v domácnosti příjemný chládek

Pomocí opatření, jak zchladit domácnost, pomůžete svému okolí. A samozřejmě i miminku, které se během letních veder necítí příliš komfortně. V extrémních vedrech je důležité myslet i na sebe a své tělo jako na samostatnou jednotku, která potřebuje kvalitní izolaci. Při oblékání sáhněte po kvalitních tkaninách. Merino vlna, bambusové vlákno, bavlna či len fungují znamenitě, protože absorbují vlhkost.

Pořiďte si kvalitní ventilátor nebo mobilní klimatizaci

Pravidelné větrání nemusí stačit! Mnohem efektivnější je používání přenosné klimatizace - skvělou volbou je například nejtišší klimatizace na trhu. V boji proti přehřívání interiéru vám může pomoct i vhodně zvolený ventilátor. Seženete ho v supermarketu, ovšem pokud chcete, aby vydržel déle než jednu sezónu, poohlédněte se po něm u specializovaného prodejce. Co byste řekli na luxusní ventilátor UFO? Určitě by se u vás doma vyjímal.

Vaření na ohni omezte

I vaše stravování bude hrát důležitou roli. Svou pozornost soustřeďte na studená a zároveň lehká jídla, jejichž kalorický obsah vás při pojídání nebude zahřívat a při trávení zalévat dalším pak navíc. Při vaření se vyvarujte používání chilli, které vám zvedne tlak i teplotu. Pozor, stejný efekt navozuje i pórek, mušle, hovězí maso, zázvor, kaštany, pastinák, kurkuma, med, skořice, sezam, šafrán, vajíčka, křen, pepř či luštěniny. Tip: Mobilní klimy, větráky a ventilátory, ale také tiché elektrocentrály, mobilní topidla, odvlhčovače a vibrační pěchy prodává eprofi.cz s.r.o.

Víte, jak se zchladit v noci?

Klidný spánek nadevše. Abyste ho v létě dosáhly, pomůže vám vlažná sprcha před spaním. Pokud vám horko nedovolí spát v noci, opakujte si ji. Dbejte na to, abyste spali pod ložním prádlem ze saténu, bavlněného saténu či lnu nebo pod lehkými bavlněnými přikrývkami. Stejné materiály vybírejte i v případě pyžama, které při extrémních teplotách, můžete na chvíli zchladit i mrazem. Opravdu jen chvíli. Možná vás to překvapí, ale ponožky během spánku dokážou výborně regulovat vaši vnitřní tělesnou teplotu a dopřejí vám tak kvalitní spánek. V posteli i v bytě se vyvarujte jakýchkoliv huňatých tkanin a přikrývek. Psychika hraje důležitou roli ve všem. I ve vnímání tepla a našem pocitu spokojenosti, který si před spánkem navodíte puštěním zvuků deště, bouřky nebo šumění vln.

Publikováno: 12. 05. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Kameraštíková