Cvičení s dětmi: Zabavte je s gymnastickým míčem a balančními kameny

Pohyb je pro děti nesmírně důležitý. Pomáhá jim rozvíjet motorické dovednosti, koordinaci a smysl pro rovnováhu. A co je nejdůležitější, cvičení by pro ně mělo být zábavou! Zapojte do hry gymnastický míč a balanční kámen a uvidíte, jak se vaše ratolesti s radostí pustí do cvičení.

Gymnastický míč

Skákání: Nechte děti skákat na míči jako na trampolíně. Můžete si zahrát hru na skákání přes pomyslnou lavičku nebo skákat do rytmu hudby.

Houpání: Děti se mohou houpat na míči vsedě, vleže nebo kleče. Zkuste se s nimi houpat v rytmu písničky nebo si zahrát hru na pirátskou loď v bouři.

Cvičení: Gymnastické míče umožňují mnoho různých cviků, například dřepy, výpady, kliky a mosty. Děti se tak zábavnou formou protáhnou a posílí svaly.

Balanční kámen

Stoj na jedné noze: Balanční kámen je ideální pomůcka pro nácvik stoje na jedné noze. Děti se tak naučí lépe držet rovnováhu a koordinaci.

Cvičení: Na balančním kameni se dá cvičit mnoho různých cviků, například dřepy, výpady a mosty. Cvičení na balanční ploše je náročnější, a proto posiluje svaly ještě více.

Hry: Balanční kámen se dá využít i k zábavným hrám. Můžete si například zahrát hru na čarodějnici, která se snaží udržet rovnováhu na kouzelném kameni, nebo na piráta, který balancuje na lodi v bouři.

Důležité rady

Dohlížejte na děti: Při cvičení s gymnastickým míčem a balančním kamenem je důležité, abyste na děti dohlíželi. Ujistěte se, že cvičí na bezpečném místě a že používají pomůcky správně.

Začněte pomalu: Nenuťte děti do cvičení, které je pro ně příliš náročné. Začněte s jednoduchými cviky a postupně přidávejte další.

Udělejte z cvičení zábavu: Cvičení by pro děti mělo být zábavou. Zapojte do hry fantazii a vymyslete zábavné aktivity, které je budou bavit.

Cvičení s gymnastickým míčem a balančním kamenem je skvělý způsob, jak zabavit děti a zároveň podpořit jejich fyzický rozvoj. Zapojte do hry fantazii a užijte si společnou zábavu!

Tipy na další pomůcky

Hula hop kruh: Skvělý pro nácvik koordinace a rovnováhy. Děti se s ním mohou točit v pase, skákat přes něj nebo ho házet do vzduchu.

Skákací gumy: Klasická hra, která nikdy nezevšední. Děti se s ní mohou skákat samy nebo s kamarády.

Lano: Lano se dá využít k mnoha zábavným aktivitám, například k přetahování, skákání přes švihadlo nebo k lezení.

Nejdůležitější je, aby se děti při cvičení bavily. Vyberte si proto takové aktivity, které je budou bavit a které budou odpovídat jejich věku a fyzickým možnostem.


Publikováno: 24. 03. 2024

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lenka Krajská