Miminko a batole

Jako ochrana matrace před pročůráním poslouží podložka

Written by stephano

Počurala oblečení a pleny se dají vyměnit. Horší je to však s matrací, který je obtížné vyčistit, ale hlavně vysušit. Zejména pokud je neustále potřebný a vyčkávání na vysušení nepřichází v úvahu. Při nedostatečných plenkách, při odučovaní z plenek, nebo při dětském počůrávání není opravdu na škodu sáhnout i po široké paletě výrobků a fint, jak ochránit matraci.

Igelit či guma, ale pouze někdy

Jednoduchým řešením je igelit mezi matrací a prostěradlem. Těžko však použijete běžný igelit, protože je tvrdý, hlučný a pro dítě může být nepohodlný. I efekt může mít zcela jiný, než byste si přáli. Jsou však v prodejnách jako lékárny, či specializované miminkovské obchody v nabídce podložky určené právě na ochranu matrace. Stejně tak je má v nabídce i každá správná prodejna matrací. Právě miminkovské obchody jsou však často předražené iv sortimentu jinak cenově dostupném. Gumové nehlučné podložky mají mnohdy řešení umožňující uchytit jejich o rohy matrací. Mohou však vytvářet zbytečné teplo a jak neprodyšné se dají pokládat za méně vhodné, dítě mohou přehřívat a to se může více potit. Záleží totiž od výrobce a materiálu, následně i celkovém podkladě děťátka v postýlce mezi jeho tělem a samotným nepromokavým materiálem.

Existuje i sortiment známý jako plachta s přišitou nepromokavou vrstvou. Nejde tak jen o podložky, ale také rovnou podložky s bavlněnou vrstvou. Čím kvalitnější, tím dražší. Ačkoliv neuškodí ceny porovnávat. Jako doplňky, které jsou pojistkou před selháním podložek či nedostatečným překrytím, je dobré používat i cenově dostupné plenkové podložky. V lékárnách a drogeriích jejich je snadné rozeznat, protože jde o velmi tenké na pleny podobné savé plachty.

Ideální ochrana matrace před počůráním:

  • Prodyšná, ale nepromokavá podložka na matraci
  • Použité vhodné a nehlučné materiály, které nezvýší pocení děťátka. Mají často úkol chránit matraci před propocením, ale samy pocení mohou způsobovat.
  • Správná ochrana chrání i před alergiemi a vlivu například staršího matrace na zdraví děťátka
  • Příliš tvrdé igelitové části mohou při levnějších výrobcích tvrdnout a praskat
  • Ideální kombinace s plenkovými podložkami jako pojistka
  • Pro některé děti však klidně stačí používat tenké plenkové podložky, které se dají snadno koupit při hledání „ochrany před přečůráním matrace“ nebo prostě „plenkovou podložku na matraci“.

About the author

stephano

Leave a Comment