Miminko a batole

Jako ochrana matrace před pročůráním poslouží podložka

Počurala oblečení a pleny se dají vyměnit. Horší je to však s matrací, který je obtížné vyčistit, ale hlavně vysušit. Zejména pokud je neustále potřebný a vyčkávání na vysušení nepřichází v úvahu. Při nedostatečných plenkách, při odučovaní z plenek, nebo při dětském počůrávání není opravdu na škodu sáhnout i po široké paletě výrobků a fint, jak ochránit matraci.

Igelit či guma, ale pouze někdy

Jednoduchým řešením je igelit mezi matrací a prostěradlem. Těžko však použijete běžný igelit, protože je tvrdý, hlučný a pro dítě může být nepohodlný. I efekt může mít zcela jiný, než byste si přáli. Jsou však v prodejnách jako lékárny, či specializované miminkovské obchody v nabídce podložky určené právě na ochranu matrace. Stejně tak je má v nabídce i každá správná prodejna matrací. Právě miminkovské obchody jsou však často předražené iv sortimentu jinak cenově dostupném. Gumové nehlučné podložky mají mnohdy řešení umožňující uchytit jejich o rohy matrací. Mohou však vytvářet zbytečné teplo a jak neprodyšné se dají pokládat za méně vhodné, dítě mohou přehřívat a to se může více potit. Záleží totiž od výrobce a materiálu, následně i celkovém podkladě děťátka v postýlce mezi jeho tělem a samotným nepromokavým materiálem.

Existuje i sortiment známý jako plachta s přišitou nepromokavou vrstvou. Nejde tak jen o podložky, ale také rovnou podložky s bavlněnou vrstvou. Čím kvalitnější, tím dražší. Ačkoliv neuškodí ceny porovnávat. Jako doplňky, které jsou pojistkou před selháním podložek či nedostatečným překrytím, je dobré používat i cenově dostupné plenkové podložky. V lékárnách a drogeriích jejich je snadné rozeznat, protože jde o velmi tenké na pleny podobné savé plachty.

Ideální ochrana matrace před počůráním:

  • Prodyšná, ale nepromokavá podložka na matraci
  • Použité vhodné a nehlučné materiály, které nezvýší pocení děťátka. Mají často úkol chránit matraci před propocením, ale samy pocení mohou způsobovat.
  • Správná ochrana chrání i před alergiemi a vlivu například staršího matrace na zdraví děťátka
  • Příliš tvrdé igelitové části mohou při levnějších výrobcích tvrdnout a praskat
  • Ideální kombinace s plenkovými podložkami jako pojistka
  • Pro některé děti však klidně stačí používat tenké plenkové podložky, které se dají snadno koupit při hledání “ochrany před přečůráním matrace” nebo prostě “plenkovou podložku na matraci”.

Napište komentář