Co sbalit dítku na školu v přírodě? Máme pro vás praktický seznam!

Rodiče prožívají první školu v přírodě možná daleko více než dítko - minimálně tedy ve fázi balení. Pokud vás tenhle úkol zanedlouho čeká, přečtěte si, co dítku do školy v přírodě sbalit a na co v žádném případě nezapomenout. Tady je praktický seznam.

Oblečení a obutí

Ze všeho nejdůležitější je pohodlná a ideálně nepromokavá turistická obuv. Přihodit do kufru můžete i holínky a přezůvky. Z oblečení nezapomeňte na klasické (klidně i kotníčkové) ponožky, teplejší ponožky, tepláky, zateplené kalhoty, punčocháče, plavky, spodní prádlo, trička, mikiny, svetr, šusťákovou bundu, jednu teplejší bundu, pláštěnku, kšiltovku, spodní prádlo a pyžamo. Pokud dítko na školu v přírodě vyráží během letních měsíců, nezapomeňte sbalit také plavky.

Vybavení na cesty

Dítko bude na škole v přírodě trávit převážnou část venku na výletech. Přibalit byste mu proto měli i menší baťůžek, do kterého si sbalí krém na opalování, repelent proti hmyzu, kapesníčky, igelitové sáčky, věci na převlečení, psací potřeby a notýsek, ale i pití nebo menší svačinku v praktickém svačinovém boxu. Dostat do dítěte potřebný objem tekutin může být maličko komplikované. Proto mu pitný režim zpříjemněte třeba dětskou lahví na vodu MEPAL, kterou pořídíte v mnoha atraktivních designech a různých objemech.

Hygienické potřeby a léky

Zapomenout byste neměli přibalit ani toaletní papír do zásoby, zubní kartáček a pastu, vlhčené desinfekční ubrousky, mýdlo nebo sprchový gel, šampon a další hygienické potřeby, bez kterých se dítko mimo domov neobejde. Přibalte i sáček na špinavé oblečení. Nezapomeňte ani na ručník a osušku, případně žínku a léky se seznamem, dávkováním a podpisem zákonného zástupce.

Něco pro zábavu

Povinné vybavení na cesty se zejména u menších dítek neobejde bez oblíbeného plyšáka nebo jiné hračky. Chybět by dítku neměly ani deskové hry nebo třeba karty. Větším dětem můžete přibalit mobil, tablet, notebook nebo další moderní techniku. Pamatujte nicméně, že dítě si jde primárně užívat přírodu a pohyb v ní. Není tedy ideální, aby celou školu v přírodě prosedělo nad tabletem nebo s mobilem v ruce. Ostatně za to by nebyly rády ani paní učitelky.  

Publikováno: 01. 09. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Stephano Václavík