Letní cestování s miminkem? Hravě!

Cestování s malými dětmi je sobecké! Tento a podobné názory lze slýchávat z úst ostatních cestujících, načež následuje celá řada důvodů, proč by měli být rodiče menších dětí doma, případně nejdále na zahradě u prarodičů. Prožívání času s dětmi však není ani sobecké, ani bezcitné, naopak všechny zážitky se do dětí otiskují a učí je být sebevědomými a odvážnými bytostmi. Jak takové cestování zpříjemnit pro celou rodinu?

První tři roky jsou základem pro život

Stejně jako čtete malým dětem před spaním a ukazujete jim tím celoživotní cestu, obdobné je to s cestováním. Podle psychologů jsou první tři až pět let života dětí klíčové pro jejich budoucí rozvoj, otálet by se tak nemělo ani s cestováním, byť je nutné lépe organizovat a plánovat, aby děti byly spokojené a vy jste si mohli dovolenou nebo výlet patřičně s nimi užít. Základem je zajistit kvalitní stravu, dopřát dostatek odpočinku a opatřit pohodlné oblečení. Samozřejmě se nesmí zapomenout ani na dobře vybavenou lékárničku.

Strava a odpočinek

Na co myslet především? Dítě musí mít pohodlí a být v klidu, s tím souvisí také strava. Na cestách se snažte dodržovat běžný jídelníček, nepřehánějte to se sladkostmi nebo zkoušením nových potravin. Obdobně dodržujte denní režim dítěte a nechte jej řádně odpočinout. K tomu slouží cestovní postýlky, které jsou vhodné k použití od narození, jsou dokonce polohovací a vybaveny kvalitní matrací a taškou na snadné přenášení.

Pohodlné oblečení a dostatek plínek

Při cestách za teplem nezapomeňte dětem zabalit kvalitní a prodyšné oblečení, dostatek přikrývek hlavy, ale děti příliš nevystavujte slunci ani tak. Je vhodné používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem. Pro přebalování mějte zásobu přebalovacích podložek i plínek, aby se cítilo dítě komfortně za všech okolností. Samozřejmostí při cestování s dětmi je vybavená lékárnička s obsahem všech léků a prostředků pro řešení akutních situací nebo drobných nehod včetně dezinfekce, mastí na štípance nebo kapek do očí.

Publikováno: 02. 06. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lucie Kameraštíková