Vyberte pro své miminko kvalitní spací pytel i zavinovačku

V současném moderním světě máte jako novopečení rodiče spoustu užitečných informací k dispozici. Snad jednou z oblastí, kde se často zdá, že je rad přehršel, je spánek. Bezpečné prostředí pro spánek je pro miminka zásadní a lůžkoviny i oblečení jsou pro kvalitní spánek klíčové. Odborná veřejnost rodičům doporučuje, aby v postýlce nepoužívali polštáře, peřiny a měkké hračky. Často se stane, že miminko v noci odkope přikrývku, a potom je vystaveno chladnému prostředí. Ideálním řešením v takovém případě jsou pro novorozeňata mušelínové zavinovačky, ovšem postupně přejdete na spací pytle.

Používání spacího pytle

Pokud hledáte informace, jak vybrat spací pytel pro miminko, potom jste tady správně. Bezpečný spací pytel by neměl mít kapuci. Co se týče velikosti, mnohé vám prozradí otvory ve spacím pytli. Ujistěte se, aby nebyl spací pytel příliš velký, jinak by do něj mohlo miminko zapadnout. Spací pytel zajišťuje stálou teplotu dítěte během noci. Stejně tak dětské spací pytle oddalují přetáčení dítěte na bříško během spánku, dokud ratolest nepřekročí věk nejvyššího rizika SIDS (syndrom náhlého úmrtí). Časté používání bezpečného spacího pytle pomáhá vytvořit noční rituál a umožňuje rozvoj spánkových návyků. Některé varianty mají dokonce otvory pro bezpečnostní pásy na zadní straně, a tím pádem pytel můžete používat třeba v kočárku. Uspíte ratolest v kočárku, a potom ho pouze přenesete do postýlky, aniž byste ho museli svlékat při odepínání bezpečnostních pásů.

Spací pytle pro různá roční období

Spací pytle jsou k dispozici v různých gramážích, aby vaše dítě spalo v příjemné teplotě po celou dobu střídání ročních období. Hřejivost spacího pytle se odvíjí od toho, co má dítě na sobě oblečené při spánku, dále pak od teploty v ložnici a podobně. Široký sortiment nabízí e-shop MoonBaby.cz, kde najdete i mušelínové pleny, zavinovačky a další potřeby pro dítě.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Miminko a batole

Autor: Lucie Kameraštíková