Na co si dát pozor při výběru kočárku?

Kočárek představuje jeden z nejdůležitějších nákupů, které budete muset pro své miminko udělat. Správně vybraný kočárek vám poskytne pohodlí, bezpečnost a praktičnost při každodenním pohybu s dítětem. Při výběru je důležité vzít v úvahu několik faktorů, abyste si vybrali ten správný model. Dnes je možné si kočárek pohodlně objednat online, což přináší širokou nabídku, ale zároveň vyžaduje obezřetnost při výběru. Následující tipy vám pomohou zorientovat se a zajistit, aby váš výběr byl co nejlepší.

Bezpečnost

Bezpečnost je při výběru kočárku nejdůležitějším hlediskem. Ujistěte se, že daný model splňuje všechny bezpečnostní normy a certifikace. Zkontrolujte, zda má pevnou konstrukci, spolehlivé brzdy a pásy, které drží dítě na místě. Důležité je také, aby měl dobrou stabilitu a odolnost proti převrácení. Dobrou volbou jsou například kočárky Stokke.

Kompatibilita s potřebami

Přemýšlejte o svých potřebách a životním stylu. Existuje mnoho typů kočárků, jako jsou sportovní, kombinované nebo trojkombinace. Sportovní kočárky jsou vhodné pro aktivní rodiče, kteří chtějí běhat nebo jezdit v terénu. Kombinované kočárky nabízejí více možností a lze je přizpůsobit dítěti od narození až do věku předškoláka. Trojkombinace zahrnuje kočárek, autosedačku a hlubokou korbu, což je vhodné pro rodiče, kteří chtějí maximalizovat flexibilitu.

Kvalita a odolnost

Kočárek by měl být vyroben z kvalitních a odolných materiálů, které vydrží dlouho. Zkontrolujte, zda jsou klouby pevné, zda se snadno ovládá a zda jsou kolečka dostatečně odolná. Je také vhodné přečíst si recenze a zkušenosti jiných rodičů s konkrétním modelem, abyste získali představu o jeho kvalitě. V případě značek jako Stokke budete mít jistotu spokojeného nákupu.

Pohodlí pro dítě

Při výběru kočárku myslete na pohodlí vašeho dítěte. Měl by mít dostatečně polstrované sedadlo a opěrku nohou. Zkontrolujte, zda je kočárek vybaven dostatečnou ochranou proti slunci a dešti, a zda je možné nastavit různé polohy sedu. Některé kočárky mají také otočnou rukojeť, což usnadňuje změnu směru pohledu dítěte.

Snadná údržba a skladování

Ujistěte se, že kočárek je snadno čistitelný a skládací pro snadné skladování a přepravu. Měl by také vyhovovat rozměrům vašeho auta, pokud plánujete jej často převážet.

Dnes je možné si kočárek snadno objednat online. Při nákupu přes internet se však ujistěte, že jste si přečetli veškeré informace o kočárku, včetně popisu, specifikací a recenzí zákazníků. Měli byste také zkontrolovat důvěryhodnost prodejce a záruční podmínky. Pokud je to možné, navštivte fyzický obchod a vyzkoušejte si kočárek osobně, abyste se ujistili, že vyhovuje vašim potřebám.

Kočárky Stokke si lze prohlédnout v obchodě mybabystore na Praze 9 (kousek od O2 Areny) a nebo si je objednat online na mybabystore.cz.


Publikováno: 02. 06. 2023 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lenka Krajská