Dětské dekorace, které zpříjemní den nejednomu školákovi

Nastupuje váš potomek poprvé do školy a vy si říkáte, co ještě v jeho pokojíčku vylepšit, aby se mu lépe učilo, a celkově jste mu v něm zpříjemnili pobyt? Kvalitní psací stůl s polohovatelnou židlí již trůní uprostřed prostoru a na poličky, šuplíky a drobné skříňky na ukládání učebnic, knížek a sešitů jste také mysleli? Pak zbývá ještě to poslední. Co to je? Přece dětská dekorace. Dítě, které nastupuje do školy, potřebuje i v prostoru pro práci ještě stále vnímat, že jeho prostor je hravý a pohádkově dětský. Jedině tak se mu v něm bude dobře pracovat a celkově pobývat.

Veselé hodiny

V pracovním prostoru malého školáka by rozhodně neměly chybět hodiny. Vsaďte na veselé motivy plné dětských obrázků, oblíbených hrdinů a veselých barev. Hodiny by měly být dobře viditelné a mělo by být snadné na nich rychle poznat, jaký je čas. Pro školáka je vhodné pořídit klasické hodiny s ručičkami, aby se dobře naučil určovat čas. Na digitální variantu má ještě dost času. Hodiny doplňte také vhodnými samolepkami a dekorací v podobném designu. Díky tomu vznikne z hlediska dekorací kompozitní prostor, který bude lákat k trávení času nejen učením, ale také například čtením. Hodiny a hlavní dekorace je vhodné umístit přímo nad dětský psací stůl, aby měl školák při zvednutí hlavy příjemnou pastvu pro oči.

Tlumené, ale dostatečné osvětlení

Na psacím stole malého školáka by měla trůnit také lampička s dostatečně silným světlem, které bude sloužit nejen k plnění úkolů, ale v případě potřeby může zajistit také náladové osvětlení pro zbytek pokoje. Jako doplněk k lampičce můžete zvolit také led pásek na zeď s dětskými motivy. Nezapomeňte také na koberec. Ideální je takový, který na sobě má nakreslenou silnici, a dítě jej může využívat na hraní. Koberec by měl zasahovat ale spíše do herního prostoru. Ten pracovní by měl mít spíše hladkou podlahu kvůli umožnění pojezdu na židli s kolečky. Ideální je z tohoto pohledu například vinylová podlaha.

I školák se ještě potřebuje někam schovat před světem

Dětský stan do pokojíčku není záležitostí pouze školkových dětí. Klidně jej v něm nechte i školákovi, zvláště obývají-li společný pokojík dvě děti naráz. Každý někdy potřebuje vlastní prostor a mít, kam si zalézt. Dětský stan nebo látkový domeček by tak vedle dětského nábytku měl být součástí pokoje pro děti, dokud si samy neřeknou, že jej již nepotřebují.

Publikováno: 04. 09. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lucie Kameraštíková