Trápí vás prdíky? Známe grif, který pomůže

Proklínané dětské koliky, alias prdíky, umí pořádně potrápit. Mateřská fóra se jsou zaplněná zoufalými maminkami, které žádají o radu a hledají cokoliv, co by mohlo jejich malému tvorečkovi pomoci. Kdo zažil, pochopí. Miminkovské bolení bříška je takřka neřešitelným problémem, a přestože na tišení plynatosti existují speciální kapky, opravdová úleva přichází až s časem, kdy se dítě začne hýbat.

Rychlá úleva

To je ale v horizontu několika měsíců, což je pro matky šílená představa. A tak si pomáhají nahřívanými polštářky, análními rourkami a kdoví čím ještě. Málokdo ale ví, že účinnou úlevu přináší nosící šátek, v němž je dítě umístěno ve vertikální poloze. Uchycení dítěte do šátku podle ergonomických dispozic v praxi znamená, že hlavička je přiložena na hrudník matky, páteř je prohnuta do písmene C, zadeček je podsazen a nožičky svírají tvar písmene M.

Přirozená metoda

Z fyziologického hlediska tak dochází k přirozenému působení gravitace, tudíž i plyny ve střevech odcházejí tím správným směrem a netlačí miminko zbytečně v bříšku. Chůze matky prolíná do šátku část systematických otřesů, tudíž je dítě přirozeně „natřásáno“, což je další úlevný element. Šátek na nošení dětí se tak stává zdrojem okamžité úlevy. A co víc, metoda zabírá za každé situace.

Blízkost nade vše

Umístění dítěte do šátku je nejen příjemné pro miminko, ale i pro maminku. Ta brzy ocení, že má mrňouse neustále při sobě, a přitom má volné obě ruce, takže zvládne veškerou činnost, kterou je třeba vykonat. Ať už jde o práci na počítači nebo manuální práci v kuchyni či exteriérech. Zdatné nosičky si troufnou zastat i náročnější aktivity, jako je údržba zahrady nebo sportování. Pravidelné šátkování působí jako zdroj okamžité úlevy proti bolesti, ale zároveň působí i preventivně. Výrazně tlumí vznik kolik, a tak lze jejich ústupu dosáhnout už o několik týdnů dříve než u dětí nešátkovaných. Jistě není třeba zdůrazňovat, že při bolení se každý den počítá! Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Lucie Kameraštíková